ODDÍLY

Středisko Smrček Svitavy má v současné době 2 oddíly mladších členů (klučičí a holčičí) a jeden oddíl dospělých. V lednu 2019 středisko mělo 119 registrovaných členů.

Klokani (světlušky, skautky, rangers)

vůdkyně oddílu: Jindra Žáková - Jíňa

O oddílu: Činnost dívčího oddílu se skládá z každotýdenních schůzek družin a z víkendových výprav do přírody. Některé akce jsou společné pro celý oddíl nebo středisko. Program je zaměřený na hru a tvořivost, osamostatňování dětí, budování vztahu k přírodě, upevňování nových přátelství, naplnování skautského slibu a zákona.

Družiny: Pomněnky (benjamínci-světlušky; 7-9 let), Polárky (světlušky; 9-11 let), Veverky (světlušky-skautky; 10-14 let), Sovy (skautky; 13-15 let), Ylados (rangers; 15-19 let)

Náborové informace: Oddíl je pro šk. rok 2019/2020 plný a nepřijímá nové členy. Zájemci o další školní rok se mohou ozvat na přes kontaktní formulář

3.oddíl vodních skautů (vlčata, skauti, roveři)

kapitán oddílu: Tomáš Žák - Symbo

O oddílu: 3. oddíl vodních skautů je chlapecký oddíl se zaměřením na vodu. Není však uzavřený klasickým suchozemským aktivitám. Na schůzkách hrajeme hry, učíme se novým dovednostem, starší kluci sjíždějí řeky a putují po krásách naší vlasti.

Družiny: Volavky (vlčata; 6-9 let), Rejnoci (vlčata; 8-11 let), Žraloci (vlčata; 9-13 let), Drakeři (skauti; 12-15 let), SkaBur (skauti; 13-15 let), Ventum (roveři; 15-18 let)

Oldskauti (kmen dospělých)

vůdkyně kmene: Anna Konopáčová - Ančí