Skautské středisko Smrček Svitavy

AKTUALITY

Nejbližší akce:
Oddíl Klokani 3. oddíl vodních skautů
28.2.-1.3.2020 - Veverky výprava do Chocně
27.-29.3.2020 - Oddílová výprava
28.2.-1.3.2020 - družinové výpravy
3.-5.4.2020 - oddílová výprava do Vyškova
Při kliknutí na název oddílu v tabulce výše budete přesměrování na plán akcí

O víkendu 28.2.-1.3.2020 jedou skautské posádky Drakerů a Skaburů na výpravu do Brna. Co tam? To je tajný. :)
Sraz je v pátek v 17:50 na vlakovém nádraží, návrat v neděli ve 12:00 tamtéž. S sebou: spacák, karimatka, ešus, šátek, stezka, přezůvky, sportovní oblečení. Cena: 400 Kč.
Účast je třeba potvrdit do středy 26.2.2020.

Příloha ke stažení

Příští víkend 29.2.-1.3. čeká dobrodružná výprava i na další družinu. Žraloci z 3. oddílu vodních skautů se vypraví do Blanska.
Sraz je v pátek v 17:45, návrat v neděli ve 12:00 tamtéž. Do 26.2. je třeba potvrdit účast. Více informací v příloze.

Příloha ke stažení

Družina Volavek a Rejnoků o příštím víkendu vyrazí na kulinářskou výpravu na Trpík. Pozor! Sice jedou družiny na stejné místo, část programu budou mít i spolu, ale Volavky odjíždí dřív a jedou na jednu noc (28.-29.2.), Rejnoci jedou na celý víkend (28.2.-1.3.). Více informací níže.

trpik_vlcata.jpg

28.2.-1.3. čeká na družinu Veverek dobrodružná výprava do Chocně. Informace k výpravě najdete v příloze.

Příloha ke stažení

Ve dnech 7. - 9. 2. 2020 SE USKUTEČNILA PRVNÍ SKAUTSKÁ VÝPRAVA DRUŽIN Skaburů a Drakerů v tomto roce, na místo nám dobře známého Trpíckého koutu.
Cesta rychle utekla. Ve vlaku jsme si mohli popovídat s výpravou skautek z Březové, které jely do Moravské Třebové. Po vystoupení z vlaku jsme se s batohy na zádech a za svitu čelovek vzdalovali lesem civilizaci. Moby Dick, naše táborová kuchyně, nám pro ubytování posloužil výborně, sice pro vodu k pití a na vaření se musí k prameni. Pokud se netopí v kamnech, není ani teplo. Svítí se baterkami, svíčkami a petrolejkami.
Druhý den jsme se utkali se zmrzlou přírodou při vaření na ohni nebo při orientačním závodě. Stanovišť bylo dost, každý si je musel najít sám v okolí podle mapy. Bohužel ne všem se před vyprcháním energie a času podařily najít všechny. Po odpočinku a teplé večeři chvilka deskových her a hurá na noční hru. Člověk by neřekl, jak velký strach a tma umí v lese být.
V neděli úklid a štípání dříví, vše připravit pro návštěvu těch, co přijdou po nás. Po takovém víkendu má cesta do vyhřátého domova, na oběd od maminky a k přístupu k internetu, úplně jinou perspektivu. A o to nám šlo, tak zase příště třeba na táboře, zas si trochu zaTrpíme! (Autor: Symbo)

trpik_skauti2020.jpg

Družina Drakerů a Skaburů vyrazí o nadcházejícím víkendu na výpravu na naše tábořiště Trpík. V příloze najdete bližší informace. Kluci, užijte si to!

Příloha ke stažení

Na web byl přidán zápis ze střediskové rady ze dne 02.02.2020. Naleznete ho v sekci středisková rada nebo po kliknutí na nadpis.

V sobotu vlčata z 3. oddílu vodních skautů vyráží do Pardubic. Zde nás čeká velmi zajímavý program - rozhodně se nezastavíme. Bližší informace jsou v pozvánce v příloze.

Příloha ke stažení

Přátelé,
jmenuji se Smrček a v sobotu 18.1. jsem slavil úžasné 30. narozeniny. Jsem neskutečně rád, kolik úžasných lidí přišlo. Společně jsme oslavili skauting, vzpomínali, seznamovali se - prostě si celý večer užili. Moc díky a hurá do dalších 30 let skautování.

Dnes, 17.1.2020, se vypravilo několik našich vedoucích a rádců vykonat službu a darovali trochu své skautské krve. Je to minimum pro druhé, co můžeme udělat a jsme za to nesmírně rádi. Děkujeme ÚŽASNÝM sestrám z Transfúzního oddělení Svitavské nemocnice.

Vyrobeno členy střediska © 2020
Junák - český skaut, středisko Smrček Svitavy, z.s.