AKTUALITY

Družina Tučňáků vyrazí o víkendu 16.-18.2.2018 na zimní výpravu do Čachnova. Pozvánka v příloze.

Příloha ke stažení

Na web byl přidán zápis ze střediskové rady ze dne 14.01.2018. Naleznete ho v sekci středisková rada nebo po kliknutí na nadpis.

Zveme všechny naše členy střediska, kteří se zapojují do vedení mladších členů, ať dorazí na již 3. svitavský rádcovský seminář - SRAZ 2018.
Vracíme se zpět na gymnázium a opět k tématu rádcovství. Tentokrát s podtitulem: TAK TOHLE SE NEPOVEDLO...Přitomné čekají zajímavé přednášky i praxe od zkušených instruktorů.

sraz2018.jpg

Příloha ke stažení

V neděli 14.1.2018 se sejdou k jednání členové střediskové rady. Zároveň jsou vítáni i ostatní členové střediska.

Středisková rada se bude zabývat plánem nákupů vybavení v roce 2018, registrací a rozvojem střediska.

6.1.2018 se koná pochod z tábořiště Trpík do klubovny ve Svitavách. Zde pokračuje setkání vedoucích, rádců a starších členů.
Hlavní motivem je odreagování, množnost vzájemné komunikace, dotyk toho co nás spojuje.

trikralove2018_web.jpg

Členové skautského střediska Smrček Svitavy přejí rodičům, přátelům, podporovatelům a všem lidem dobré vůle krásně prožité svátky, úspěšný vstup do nového roku. Nechť je rok 2018 pro vás naplněn radostí, spokojeností, plný zdraví a štěstí. Ať Vám přinese příjemná setkání, krásně strávené chvíle a pozitivní zážitky na často krkolomné životní cestě.
Přejeme si, aby se nám všem dařilo konat dobré činy a dělat náš svět lepší.
Zároveň bychom vám chtěli mockrát poděkovat za podporu, kterou nám dáváte. Budeme se těšit i v roce 2018 na vzájemná setkání.

Muž z Izraele. Dítě ve Vídni. Belgický král. Babička ze svitavského Domu s pečovatelskou službou. Tito a desetitisíce dalších lidí v Evropě i mimo ni budou mít ve vánoční době něco společného. Symbol míru, klidu a dobra ozařující jejich domovy. Pojďme se k nim přidat.
Zapomeňme na to, co nás rozděluje, a radujme se jednou z toho, co nás všechny spojuje. Již 31 let trvá novodobá tradice šíření plaménku odpáleného od věčného světla z jeskyně v Betlémě, v místě Ježíšova narození. Odtud letecky putuje do Vídně, ze které se po železnici šíří do všech koutů Evropy i za její hranice.

Na svitavské vlakové nádraží dorazí Světlo v neděli 17. prosince v 7:57. Svitavští skauti jej pak donesou do kostelů, kde bude k dispozici po celý vánoční čas. Pro Světlo si také můžete s lucerničkou přijít přímo na Štědrý den v 11–12 hod., skauti jej budou nabízet u vánočního stromu na náměstí. V dopoledních hodinách jej také donesou zájemcům z řad obyvatel Domu s pečovatelskou službou v Lánech. Přejeme krásný advent a vánoční svátky.

Na web byl přidán zápis ze střediskové rady ze dne 12.11.2017. Naleznete ho v sekci středisková rada nebo po kliknutí na nadpis.

V roce 2018 se bude konat společný tábor 2.oddílu Klokani a 3. oddílu vodních skautů. Tábor bude na Trpíku v termínu 2.-14.7.2018.

Příloha ke stažení

Středisko Smrček Svitavy se ve své činnosti zaměřuje i na vzdělávání a rozvoj vedoucích pracujících s mladšími členy. Pro tyto účely se koná 2. SRAZ - svitavský rádcovský seminář, tentokrát zaměřený na OSOBNOST. Chceme, aby naše dobrovolnická činnost byla konána kvalitně.

Vyrobeno členy střediska © 2018