AKTUALITY

Muž z Izraele. Dítě ve Vídni. Belgický král. Babička ze svitavského Domu s pečovatelskou službou. Tito a desetitisíce dalších lidí v Evropě i mimo ni budou mít ve vánoční době něco společného. Symbol míru, klidu a dobra ozařující jejich domovy. Pojďme se k nim přidat.
Zapomeňme na to, co nás rozděluje, a radujme se jednou z toho, co nás všechny spojuje. Již 31 let trvá novodobá tradice šíření plaménku odpáleného od věčného světla z jeskyně v Betlémě, v místě Ježíšova narození. Odtud letecky putuje do Vídně, ze které se po železnici šíří do všech koutů Evropy i za její hranice.

Na svitavské vlakové nádraží dorazí Světlo v neděli 17. prosince v 7:57. Svitavští skauti jej pak donesou do kostelů, kde bude k dispozici po celý vánoční čas. Pro Světlo si také můžete s lucerničkou přijít přímo na Štědrý den v 11–12 hod., skauti jej budou nabízet u vánočního stromu na náměstí. V dopoledních hodinách jej také donesou zájemcům z řad obyvatel Domu s pečovatelskou službou v Lánech. Přejeme krásný advent a vánoční svátky.

Na web byl přidán zápis ze střediskové rady ze dne 12.11.2017. Naleznete ho v sekci středisková rada nebo po kliknutí na nadpis.

V roce 2018 se bude konat společný tábor 2.oddílu Klokani a 3. oddílu vodních skautů. Tábor bude na Trpíku v termínu 2.-14.7.2018.

Příloha ke stažení

Středisko Smrček Svitavy se ve své činnosti zaměřuje i na vzdělávání a rozvoj vedoucích pracujících s mladšími členy. Pro tyto účely se koná 2. SRAZ - svitavský rádcovský seminář, tentokrát zaměřený na OSOBNOST. Chceme, aby naše dobrovolnická činnost byla konána kvalitně.

Skauti a skautky našeho střediska se v příštím roce zúčastní mezinárodního skautského setkání - INTERCAMP - v belgickém městě Sint – Truiden. Akce se zúčastní více jak 3500 skautů a skautek z 8 evropských zemí. Je to jedinečná příležitost zažít další rozměr skautingu. Společenství nezávislé na národnosti, stojící na stejných myšlenkách - DĚLAT SVĚT LEPŠÍ!

3. oddíl vodních skautů se včera vrátil z víkendové výpravy v Litomyšli. Společný zážitek s partou správných brášků...
SKAUTING NÁS BAVÍ!

Foto nejen z této akce VE FOTOGALERII

V říjnu čeká celé středisko Zahájení skautského roku - letos netradičně na celý víkend.

Vypravíme se na Budislav, kam směřovaly střediskové výpravy při krátké obnově činnosti v 60.letech 20.století, než byl znovu skauting zakázán.
Nebude chybět tradiční Červenáčkův závod, který je vzpomínkou na člena střediska (Červa), který nečekaně opustil naše řady a všechny, co ho následovali.
Tak kolik se nás tam sejde??
Zahajeni.jpg

Příloha ke stažení

Na web byl přidán zápis ze střediskové rady ze dne 10.09.2017. Naleznete ho v sekci středisková rada nebo po kliknutí na nadpis.

Srdečně zveme naše členy, jejich rodiče a přátele na tradiční Promítání z letních skautských akcí.
Můžete se těšit na foto zážitky a vzpomínky z akce Komár v Líhni, ze slovenské Malé Fatry, tábora na Brlence a v Proseči.
Promítání bude probíhat ve Fabrice Svitavy (pravděpodobně aula) v pátek 22.9.2017 od 17:00 h. (cca do 18:30). Ideální program pro páteční schůzku nebo volný večer.

promitani.jpg

3. oddíl vodních skautů do svých řad rád přivítá kluky od září navštěvující 1. či 2.třídu, dále pak kluky starší 11 let.
V případě zájmu nám napište ZDE.
Počet míst je omezen a první schůzka je již příští týden.

Vyrobeno členy střediska © 2017