Skautské středisko Smrček Svitavy

AKTUALITY

Letos již potřicáté se Betlémské světlo v rukou skautů vydá, tentokrát z Lince, do všech koutů Evropy. Čeští skauti ho budou rozvážet vlaky po České republice v neděli 16. prosince, do Svitav Světlo dorazí v 8:03.
Stejně jako v minulých letech ho svitavští skauti budou do Vánoc střežit a předají ho spoluobčanům. Od neděle 16. prosince bude k dispozici v kostele Navštívení Panny Marie na náměstí. Na Štědrý den ráno jej skauti donesou do Domu s pečovatelskou službou v Lánech a od 11 do 12 hodin si jej kdokoliv může přijít odpálit pod vánoční strom na náměstí.
Sdílejme společný příběh, symbolické pouto Světla.

svetlo.jpg

Družina Žraloků v sobotu 24.11.2018 vyrazí na jednodenní výpravu do Pardubic. Sraz na vlakovém nádraží v 7:45, návrat v 18:00 h. Více informací v pozvánce.

Příloha ke stažení

Na web byl přidán zápis ze střediskové rady ze dne 11.11.2018. Naleznete ho v sekci středisková rada nebo po kliknutí na nadpis.

Na web byl přidán zápis ze střediskové rady ze dne 14.09.2018. Naleznete ho v sekci středisková rada nebo po kliknutí na nadpis.

V září se opět začneme scházet na pravidelných schůzkách a podnikat výpravy za dobrodružstvím.
VYKROČME SPOLEČNĚ DO NOVÉHO SKAUTSKÉHO ROKU a přivítejme ho 15.9.2018 na tradičním Zahájení, které se netradičně koná ve Svitavách a jeho blízkém okolí.
Těšíme se na všechny skautky a skauty střediska Smrček Svitavy

Příloha ke stažení

Již za měsíc se znovu můžeme ponořit do táborových radostí při foto a video vzpomínkách.
Na 14.9.2018 zveme všechny členy, jejich rodiče a přátele svitavských skautů.

promitani2018.jpg

Příloha ke stažení

Táborová sezóna na Trpíku je takřka u konce a v neděli 19.8.2018 od 13:00 proběhne bourací brigáda. Prosíme rodiče členů i přátele o pomoc. Děkujeme...

Od září 2018 bude 3. oddíl vodních skautů otevírat novou klučičí družinu, proto mezi sebou s radostí uvítáme nové členy. V případě, že se právě vy chcete přidat, tak nás kontaktujte (viz. kontakty).

nabor2018.jpg

Rádi bychom Vás srdečně pozvali na setkání současných a bývalých svitavských skautů na tábořišti Trpík. Setkání proběhne večer z pátka 13. na sobotu 14.7.2018.

V létě naše středisko pořádá tábor pro holčičí a klučičí oddíl, a my si řekli, že by bylo super v jeho závěru udělat setkání, dát možnost vidět Trpík, ke kterému má řada z nás velmi osobní vztah, v jeho plně táborové podobě. Zároveň je to příležitost pro řadu osobních setkání. Pro nás je také přidanou hodnotou, že současní členové uvidí, že ke středisku má či mělo vztah řada z vás. Samozřejmě s sebou můžete vzít další členy rodiny.

Na páteční večer počítáme s volnějším programem, bude určitě velký táborový oheň, na jiném ohni bude možné si opéct párky, připravíme drobné občerstvení, na místě budou k nahlédnutí staré kroniky a jiné památky.

Příloha ke stažení

Na web byl přidán zápis ze střediskové rady ze dne 03.06.2018. Naleznete ho v sekci středisková rada nebo po kliknutí na nadpis.

Vyrobeno členy střediska © 2018
Junák - český skaut, středisko Smrček Svitavy, z.s.