Nejbližší akce:
21.-23.2.2020 - PomPo výprava
24.1.2020 - Střediskové bruslení
25.-26.1.2020 - Vlčácká výprava do Pardubic
Při kliknutí na název oddílu v tabulce výše budete přesměrování na plán akcí

V sobotu vlčata z 3. oddílu vodních skautů vyráží do Pardubic. Zde nás čeká velmi zajímavý program - rozhodně se nezastavíme. Bližší informace jsou v pozvánce v příloze.

Příloha ke stažení

Přátelé,
jmenuji se Smrček a v sobotu 18.1. jsem slavil úžasné 30. narozeniny. Jsem neskutečně rád, kolik úžasných lidí přišlo. Společně jsme oslavili skauting, vzpomínali, seznamovali se - prostě si celý večer užili. Moc díky a hurá do dalších 30 let skautování.

Dnes, 17.1.2020, se vypravilo několik našich vedoucích a rádců vykonat službu a darovali trochu své skautské krve. Je to minimum pro druhé, co můžeme udělat a jsme za to nesmírně rádi. Děkujeme ÚŽASNÝM sestrám z Transfúzního oddělení Svitavské nemocnice.

24.1.2020 proběhne střediskové bruslení. Některé družiny se zúčastní akce v rámci schůzky - bližší informace poskytnou vedoucí oddílů či rádci družin. Ti, co schůzky v pátek nemají, tak jsou také srdečně zváni.

Závěrečnou akcí našich oslav k 30-ti rokům od obnovení skautského střediska ve Svitavách je připravovaná Oslava u Smrčku. Ta se bude konat 18.1.2020 od 18:00 v salńnku restaurace Sáhir a srdečně zveme bývalé skauty a skautky, současné starší členy a rodiče členů. Připraveny budou vzpomínky, také občerstvení a pití.

O den dříve, 17.1.2020 vyrazíme společně darovat skautskou krev. Více informací u vedoucích nebo přes kontakty.

1.-14.1.2020 probíhá nejen na území našeho města Tříkrálová sbírka. Mezi třemi králi najdete i vlčata a světlušky z našeho střediska. Těšíme se, až vám přineseme úsměv a třeba vy nám do kasičky dáte koledu. Každá koruna pomáhá, navíc větší část zůstane u nás ve Svitavách.

Rok 2019 byl pro naše středisko ve znamení zahájení rekonstrukce kluboven na Milady Horákové.
Sice většinu roku šlo hlavně o administrativu a rekonstrukce se ne a ne rozběhnout, ke konci roku jsme se do toho pustili.

Zde patří poděkování všem, kteří přiložili ruku k dílu - jmenovitě moc díky Symbovi, Fáfovi, Samovi, TYvovi, Benovi, Púovi, Spokovi, Koblížkovi, Lvíčeti, Uzlíkovi a Cipískovi.
Velké poděkování patří Rosťovi Zdražilovi a Pavlu Drdlovi, kteří se nám postarali o topení, vodu, plyn, panu Komárkovi a Kubínovi za elektřinu, Jiřímu Odvárkovi za sociálky, panu Loukotovi za zednické práce, Davidu Prchalovi za konzultace a čas, a panu Kopeckému z městského úřadu. Poděkování patří i městu Svitavy a Pardubickému kraji, z jehož dotace se pořídilo některé vybavení a materiál.

Skautské středisko Smrček Svitavy Vám přeje krásně prožité svátky, úspěšný vstup do nového roku. Nechť je pro Vás naplněn radostí, spokojeností v osobním životě, plný zdraví a štěstí. Ať Vám přinese příjemná setkání, krásně strávené chvíle s přáteli a pozitivní zážitky nejen ve skautské činnosti.
V roce 2020 se moc těšíme na vzájemná setkání.

Čeští skauti budou Betlémské světlo rozvážet vlaky v sobotu 21.12. 2019. Jako každý rok budeme toto Světlo střežit až do Vánoc. Betlémské světlo bude možné si odpálit v kostele Navštívení Panny Marie od neděle 22.12.
Na Štědrý den ho přineseme do Domova s pečovatelskou službou v Lánech a následně bude možnost od 11 do 12 hod. přijít pod vánoční strom na náměstí a vzít si plamínek Světla do Vašich domovů. Bude nám potěšením se s Vámi setkat a sdílet radost.

Již v pátek se setkají vlčata a skauti 3. oddílu vodních skautů na tradičních oddílových Vánocích.

Vyrobeno členy střediska © 2019