Skautské středisko Smrček Svitavy

AKTUALITY

Nejbližší akce:
Oddíl Klokani 3. oddíl vodních skautů
4.-13.7.2019
tábor na Kopretinové louce u Tatenic
29.7.-10.8.2019
tábor na Fořtově louce u Těchonína
Při kliknutí na název oddílu v tabulce výše budete přesměrování na plán akcí

Déčku chřadnou barvy! Hmyzáků, kteří o barvy pečují, je málo... Náš svět ani Déčko se bez hmyzáků prostě neobejdou...
Česká televize ve spolupráci se skauty připravila i letos velkou prázdninovou hru. Vyražte do přírody, pozorujte její krásy a najděte ukrytou schránku s tajným kódem.

Jedna taková schránka, o kterou se starají svitavští skauti, se nachází nedaleko Svitav u Památníku včelích matek. Během prázdnin na vás bude čekat ve schránce i nějaké překvapení.
Zároveň si můžete užít novou tvář rybníku Rosnička, projít si fitness stezku či stezku k pramenům řeky Svitavy, vyzkoušet plutí na pramici, společně si užít čas v přírodě.

Přesné umístění schránky a popis velké hry najdete na ČT DÉČKO.V příloze najdete mapu lesního areálu Brand, jehož součastí je i Památník včelích matek.
Užijte si přírodu...Prožijte Svitavy

Příloha ke stažení

Konec školního roku byl pro svitavské skauty plný zážitků, nových setkání a zajímavých činností. Starší skauti a skautky se zapojili do sbírkové akce Společně proti leukémii.
Družina skautek vyrazila za dobrodružstvím do Nizozemí na mezinárodní skautské setkání Intercamp, kterého se letos zúčastnilo 4500 skautů z 11 zemí světa.
Družina mladších skautů reprezentovala naše středisko na krajských závodech.
Nezaháleli jsme ani ve Svitavách – kromě závěrečných výprav a schůzek jsme se také pustili do rekonstrukce prostor pro budoucí nové klubovny.

A v letě se rozhodně nezastavíme. Čekají na nás dva tábory – holčičí u Tatenic a klučičí u Těchonína. Podnikneme i putování českou i zahraniční krajinou. Někteří vedoucí vyrazí na vzdělávací kurzy, abychom byli, dle našeho hesla „Buď připraven“, připraveni na nový skautský rok.
Skauting nám přináší velkou paletu zážitků.

Jako každý rok se nám přiblížila táborová sezóna, a s tím stavění tábora na Trpíku. Pro ty kteří to v kalendáři přehlídli tak stavění letos bude v neděli 23.6. od 9h.

Ano zvládneme to postavit v pár lidech, ale každá ruka dobrá.

Svoláváme všechny Pomněnky a Polárky do Továrny. Musíme vyrazit pomoci!
Výprava se koná 21.-22.6.2019 a cílem bude Zábřeh. Sbalte si všechny věci a vyrážíme!

Příloha ke stažení

3. oddíl vodních skautů vyráží na Trpík. Celý oddíl má v pátek 21.6.2019 sraz ve 14:50 na vlakovém nádraží. Pro vlčácké družiny je návrat v sobotu 22.6 v 16:30 také na vlakové nádraží. Skauti budou na Trpíku zůstávat do neděle, kde o rána budeme stavět tábor. Pro skauty je návrat v neděli s rodiči nebo v 16:30 na vlakáči.
Spát budeme ve stanech a vařit na ohni. Čeká nás pořádné tábornické dobrodružství.

Příloha ke stažení

Na zítřejší Benzínkové sbírce - Společně proti leukémii - budeme pouze na OMV - bohužel Benzina to odvolala.
Těšíme se na Vás.

Svitavští skauti a skautky se tuto sobotu 8.6.2019 poprvé zapojí do již tradiční celorepublikové skautské sbírky. A přispět můžete i Vy!

Na čerpacích stanicích Benzina (pod Kauflandem) a OMV (u Lidla) budeme projíždějícím autům umývat okna a řidiči na oplátku mohou do zapečetěné kasičky vhodit dobrovolný příspěvek. Výtěžek jde na pomoc lidem postiženým leukémií a dalšími nemocemi krvetvorby. Všichni můžeme pomáhat a dělat svět lepší. Těšíme se na Vás.

Více informací na www.skaut.cz/protileukemii

Dnes 5.6.2019 vyrazily naše skautky z družiny Sov na mezinárodní setkání Intercamp, letos pořádané v Nizozemí.
Tohoto tradičního setkání se účastní skauti a skautky z 11 zemí. Moc si to užijte!

Svitavská firma Svitap podpořila naší činnost a poskytla nám významnou slevu na pořízení nového stanu Sahara, ve kterém spolu může trávit čas celá družina dětí.
Moc děkujeme!

15.5. jsme se zapojili do sbírky Českého dne proti rakovině (tzv. Květinového dne). Ve sbírce se podařilo od svitavských občanů vybrat krásných 45 539 Kč.
Všem dárcům a dobrovolníkům děkujeme!

Vyrobeno členy střediska © 2019
Junák - český skaut, středisko Smrček Svitavy, z.s.